Euro Chess Tournament 2009
         

Euro Chess Tournament 2010

De data voor volgend jaar zijn bekend. De Young Masters spelen van vrijdag 6-08-2010 t/m 14-08-2010. Het 36e Open Nederlands Jeugdschaak Kampioenschap is van maandag 9-08-2010 t/m 14-08-2010. Uiteraard wordt dit weer gehouden op het sportcomplex van de Universiteit Twente.

Slotbulletin nu ook online

Ook het laatste stukje is nu af. Het slotbulletin met de interviews, het laatste nieuws en de meest recente wist-je-datjes staan nu te downloaden onder dagverslagen of klik op de link voor het slotbulletin zaterdag 7/8.

In de download van de partijen is een correctie gemaakt, zodat ook ronde 6 van de YM te downloaden is.

Prijsuitreiking

De prijsuitreiking start nadat de wedstrijdleiders de eindstanden hebben kunnen berekenen. Omdat het niet van te voren bekend is hoelang dit rekenwerk zal duren zal via de intercom worden aangekondigd wanneer de prijsuireiking start. Iedereen wordt verzocht om op de tribune plaats te nemen. Voor spelers/begeleiders met bagage is kleedkamer 1 gereserveerd voor het opslaan van de eigendommen. Deze ruimte zal worden bewaakt.

Simultaan: Dennis de Vreugt

Zaterdagmiddag geeft grootmeester Dennis de Vreugt een simultaan Chess960. De simultaan vindt plaats op het terras van de kantine van het sportcomplex en start om 12:30. Dennis neemt het op tegen een aantal genodigden van de UT en andere sponsoren en de winnaar van de prijsvraag in het programmaboekje.

Dennis heeft uiteindelijk 11 partijen gewonnen, 4 remises toegestaan en 1 partij verloren. De vader van Lisa Schut wist Dennis te verschalken. En dat leverde hem een DGT960 klokje op.

Fout in programmaboekje

Let op: ook de groepen A en B beginnen morgen (zaterdag) om 9.00 uur!

Voetbaltoernooi

Donderdagmiddag deden ondanks het warme weer voldoende spelers mee aan het voetbaltoernooi. Er waren 11 teams welke in 3 pouls werden verdeeld. De winnaars + de beste nr. 2 speelden daarna halve finales en rond 5 uur was de winnaar bekend. Voor de winnaars waren er kleine prijzen. Dit toernooi werd georganiseerd door "Twente Acadamy". Ook was de stichting "Right to Play" aanwezig. De organisatie van het "Euro Chess Tournament" overhandigde aan "Right to Play" een cheque. Van het inschrijfgeld wordt per deelnemer € 2,-- overgemaakt aan "Right to Play".

Voetbaltoernooi donderdagmiddag

Er is weer veel belangstelling voor het voetbaltoernooi. Er hebben zich inmiddels al veel teams ingeschreven. Er wordt dit jaar gespeeld op echt gras. Want vanwege het warme weer (30 graden) komt het kunstgrasveld niet in aanmerking, dit om verwondingen te voorkomen. Hier nog een paar belangrijke tips:

  • Wel even eten van te voren;
  • Smeer je goed in met zonnebrand;
  • Neem voldoende water mee, als je flesje leeg is, geen probleem, wij zorgen voor extra water;
  • Doe een petje op tegen de zon.

Schaakfamilies vechten om aandacht in pers

Schaken is soms ook een familiespoort. Naast ouders en grootouders zijn er vaak ook meerdere kinderen binnen een gezin die kunnen schaken. Zo doen aan het toernooi meerdere kinderen uit 1 gezin mee. In de pers wordt daar natuurlijk ook aandacht aan besteed. Zo stond afgelopen maandag een artikel in het dagblad van het Noorden over de Fam. Mostertman. Milan, Olav en Xander stonden samen fraai op de foto. En dinsdag stonden in de TC/Tubantia, editie Hengelo, Nilofar en Kambiz Sekandar, Jolien en Luuc Eilers en Martijn en Thomas Kanger op 1 foto.

Internationaal schaaktoernooi in Enschede

Dit jaar is er weer een grote groep buitenlandse schakers en schaaksters vertegenwoordigd op het schaaktoernooi in Enschede. Van elke 5 deelnemers komt er 1 uit het buitenland.

Natuurlijk is het buitenland bij de Young Masters goed vertegenwoordigd. Zo spelen er deelnemers mee uit Wit-Rusland, Belgie, Bulgarije, Duitsland, Georgie, India, Polen en Rusland en Uzbekistan.

In de andere groepen spelen deelnemers mee uit Azarbeidjan, Belgie, Duitsland, Slowakije, Tsjechie.

Internationaal schaaktoernooi in Enschede

Schakers gaan de tropische temperaturen te lijf door tussentijds te zwemmen

De deelnemers aan het schaaktoernooi aan het schaaktoernooi hebben beduidend minder last van de zomerse temperaturen dan in het verleden in Hengelo. Daar liep het kwik al gauw snel op en moesten in bepaalde zalen airco's worden bijgeplaatst. Dat is op het sportcomplex van de UT niet nodig. Maar de temperatuur zal de komende dagen wel naar tropische hoogten stijgen. En om dan af te koelen is een zwemmen tussen de partijen door een goede optie. Een groot aantal deelnemers maakt daar nu al gebruik van. Je kunt de hele week zwemmen door bij de informatiebalie een toegangsbandje te kopen voor EUR 10,-. Het is niet mogelijk om een los kaartje te kopen.

Schakers gaan de tropische temperaturen te lijf door tussentijds te zwemmen

Standhouders tijdens het schaaktoernooi

Tijdens het toernooi zijn er ook weer standhouders aanwezig. De Rode Loper, met toch vooral schaakklokken, -borden, -stukken en andere houten spelletjes, is alle dagen aanwezig. Op dinsdag en vrijdag is Schaak en Go Winkel het Paard uit Amsterdam aanwezig. Zij hebben nieuwe schaakboeken en RD-Roms bij zich. Onder voorbehoud is zaterdag een schaakboeken antiquariaat aanwezig.

Standhouders tijdens het schaaktoernooi

Ambulance snel ter plaatse

Op dinsdag werd laat in de middag een van de ouders onwel tijdens het jeugdschaaktoernooi in Enschede. Rond 18.00 uur meldde zich een vader uit het buitenland bij de informatiebalie. Direct werd er een BHV'er bijgehaald die het zekere voor het onzekere nam en besloot een ambulance te bellen. Binnen 5 minuten arriveerde de ambulance bij ingang Zuid van het sportcomplex, voorop reed een auto van de bewaking van de UT met zwaailicht. Het ambulancepersoneel screende daarop de man. Er bleek gelukkig niets aan de hand te zijn. Na enige tijd rust kon hij met zijn gezin zijn weg vervolgen. De dag erop bedankte hij de organisatie voor de snelle actie en goede zorgen.

Opening

Om 14.00 begon ceremoniemeester Wim Arns aan de opening van het 35e Open Nederlandse Jeugdkampioenschap. Verschillende mensen kwamen aan het woord. Ed Wallinga, wethouder sport en integratie in Enschede en Monique Stam heetten iedereen welkom. Het bestuurslid jeugdzaken van de KNSB kan niet de hele week aanwezig zijn. Ze vindt dit bijzonder jammer, want ze zal de gezellige organisatie zeker gaan missen. Wel beloofde ze voor goed weer te zorgen.

Jessie van de Twente Academy vroeg aandacht voor de vele nevenactiviteiten die deze instelling verzorgt. Kris Krukkert, hoofd communicatie van de Universiteit Twente, vertelde iets over de rondleiding die op de Universiteit wordt georganiseerd, bijvoorbeeld een workshop robotica.

Daarna kreeg Albert van den Berg het woord. De winnaar van de Spinozaprijs (voor de jeugdigen onder ons: dit is geen verschrijving van het woord spinazie, maar Spinoza was een beroemde Nederlandse filosoof van Portugees/Joodse afkomst die leefde in de gouden eeuw) voor zijn werk in de nanotechnologie.

Hij bleek oud-deelnemer aan het NK t/m 16 jaar, waar hij in de middenmoot eindigde. Hij noemde enige overeenkomsten op tussen wetenschap en schaken: theoretische kennis, logisch nadenken en vooruit kijken alsmede enige psychologie. Er is ook verschil. Wetenschap is voor 5% inspiratie en voor 95% transpiratie. Bij het schaken is dat hopelijk anders. Bij de verwachte temperaturen voor de komende week zal er echter flink gezweet worden.

Hij verrichte ook de loting voor de kleurverdeling in alle groepen. Speciaal hiervoor had Edwin Dertien, docent aan de pas opgerichte studie Creative Technology, een programma geschreven. In een schaakbord stuiterde een balletje van rand tot rand om in steeds in snelheid af te nemen. Per botsing veranderde hij van kleur. Uiteindelijk bleef het balletje op e2 en de kleur zwart hangen.

Daarna was het woord aan de hoofdarbiter die enige spelregels meedeelde en vertelde dat ook op dit toernooi de mobieltjes uit moeten staan. De defaulttijd is dit toernooi 30 minuten. Laatkomers, opgelet dus!

Monique Stam nam, als laatste, nog eventjes het woord. Ze zette Christov Kleijn in het zonnetje, die vandaag 18 jaar geworden is.

Vanmiddag YM ronde 3

Gisteravond rond half acht was de laatste partij van ronde 2 gespeeld in de Grote Kerk. Valentin Iotov wist Marijn Otte op de knieen te dwingen. Vanmiddag om half drie zal ronde 3 beginnen. De laatste ronde in de Grote Kerk, vanaf morgen wordt gespeeld in het Sportcentrum op de Universiteit Twente.

Het verslag van ronde 2 (in het Engels) vind je onder het menu "Dagverslagen". De PGN van de partijen onder "Partijen".

De uitslagen, indeling en stand onder "Indeling en uitslagen" kent nog wat problemen. Maar die zullen vandaag worden opgelost.

Een "wist u datje": In de mailbox van de organisatie zat gisteren een mailtje uit Brazilie! Ook daar worden de partijen gevolgd!

Young Masters ronde 2

Na bijna vier uur spelen zijn er nog twee partijen bezig. Valentin Iotov tegen Marijn Otte en Chiel van Oosterom tegen Floris van Assendelft.

De partijen van Anish Giri tegen Sergei Zhigalko en Sara Hoolt tegen Roeland Pruijssers zijn remise geworden. Gopa Geetha Narayanan, Wojciech Moranda, Melia Salome, Christov Kleijn en lokale held Evert Rademakers winnen hun partij.

Opening en Ronde 1 YM

Vrijdag 31 juli is het Euro Chess Tournament 2009 met de opening inclusief spectaculaire kleurloting van start gegaan in de Grote Kerk in Enschede. Direct daarna zijn de Young Masters begonnen met hun eerste ronde.

Met daarin direct al een partij die tot na achten duurde! Twan Burg wist uiteindelijk Lisa Schut mat te zetten na 109 zetten.

Nieuwe versie programmaboekje

Vandaag hebben we een nieuwe versie van het programmaboekje op de website geplaatst om te downloaden.

Visa-problemen voor jeugdschakers (Persbericht)

ENSCHEDE - Het sterk bezette schaaktoernooi University of Twente Young Masters heeft te kampen met visa-problemen. Twee deelnemers hebben laten weten dat hun reispapieren niet op tijd in orde zullen komen.

Het gaat om de damesgrootmeester Olga Girya uit Rusland en de grootmeester Anton Filippov uit Oezbekistan.

Olga Girya was op het laatste moment aangetrokken als invalster voor de Russische schaakster Alexandra Shumilina, die eerder om persoonlijke redenen moest afzeggen. Kennelijk was de tijd voor Girya te kort om aan de juiste reispapieren te komen.

Anton Filippov, de winnaar van het toernooi vorig jaar, zegt dat het schort aan medewerking van het ministerie van binnenlandse zaken van Oezbekistan. De procedures lopen zo lang dat hij niet op tijd in bezit is van de nodige visa.

Verder met achttien
De organisatie van het toernooi heeft besloten dat het toernooi zal doorgaan met de achttien overgebleven spelers. Ondanks het afhaken van de twee spelers blijft het een van de sterkst bezette toernooien van Nederland, ook al gaat het om een jeugdtoernooi.

Het University of Twente Young Masters begint vrijdag in Enschede. De eerste drie dagen wordt gespeeld in de Grote Kerk in het centrum van Enschede. Daarna verhuist het naar het sportcentrum op de campus van de Universiteit Twente.

Vrijdag opening
Het is een invitatietoernooi voor jonge topschakers, tien Nederlanders en (nu nog maar) acht buitenlanders. Ze spelen negen ronden. De partijen beginnen dagelijks om 14.30 uur en zijn tegen zeven uur afgelopen. De opening van het toernooi is vrijdag 31 juli om 14.00 uur in Enschede. Dit zal gebeuren door Myre Koonen, wethouder Gemeente Enschede.

Het University of Twente Young Masters maakt deel uit van het Euro Chess Tournament dat verder het Open Nederlands Jeugdschaak Kampioenschap omvat. Dit toernooi begint maandag op de campus van de Universiteit. Het is het grootste toernooi in zijn soort in Europa.

Programmaboekje online

Deze versie bevat (waarschijnlijk) nog enkele kleine foutjes, maar de tijden zijn allemaal correct.

Het programmaboekje in papieren versie zal a.s. maandag aan alle deelnemers worden uitgedeeld tijdens de inschrijving.

DGT sponsor Euro Chess Tournament (Persbericht)

ENSCHEDE - Het Enschedese bedrijf Digital Game Technology (DGT) heeft een sponsorovereenkomst afgesloten met het Euro Chess Tournament. Dit grootste jeugdschaaktoernooi van Europa heeft zich daardoor tot 2011 verzekerd van het gebruik van digitale schaakborden, ICT-ondersteuning, een uitgebreide website en het gebruik van elektronische schaakklokken.

DGT is wereldleider op het gebied van elektronische schaakklokken en -borden. Door middel van dit geavanceerde spelmateriaal kunnen de belangrijkste partijen tijdens het toernooi rechtstreeks worden gevolgd op de site: www.onjk.nl.

Het contract is woensdag getekend door Albert Vasse, CEO van DGT en Wim Arns, voorzitter van de stichting Caïssa, die het Euro Chess Tournament organiseert.

Het Euro Chess Tournament bestaat uit het University of Twente Young Masters (UTYM) en het Open Nederlands Jeugdschaak Kampioenschap (ONJK). Het UTYM is een invitatietoernooi voor jonge topschakers; tien uit Nederland en tien uit de rest van de wereld. Het niveau van deze groep is zo hoog dat er nominaties voor de titels grootmeester(GM) en internationaal meester(IM) op het spel staan.

Buitenlanders
Vorig jaar deden aan het ECT meer dan vierhonderd schakers mee afkomstig uit de hele wereld. Ook dit jaar zijn er, naast de grote groep Nederlanders, schakers uit België, Duitsland, Wit-Rusland, Bulgarije, Uzbekistan, India, Polen, Georgië, Rusland, Azerbeidzjan, Slovenië en Groot-Brittannië.

Opening
De Young Masters beginnen vrijdag 31 juli aan het toernooi. De eerste drie dagen worden gespeeld in de Grote Kerk in het centrum van Enschede; de rest van het toernooi in het sportcomplex op de campus van de Universiteit Twente. Voorafgaande aan de start is er vrijdag een spectaculaire loting gepland om te bepalen welke speler met welke kleur speelt. Vanaf 14.00 uur zal iedereen hiervan op het Oude Kerkplein getuige kunnen zijn.

De deelnemers aan het ONJK starten maandag 3 augustus op de Universiteit Twente. Het toernooi duurt tot zaterdag 8 augustus.

Wijziging in Young Masters

Door omstandigheden heeft WIM Alexandra Shumilina helaas moeten afzeggen. We hebben gelukkig een vervangster gevonden in WGM Olga Girya uit Rusland (ELO 2266).

Sporten op de UT voor 10 euro

Hoe werkt het? Je koopt een polsbandje voor 10 euro en hiermee heb je recht van toegang op de tennisbanen (rackets wel zelf meenemen), het kunstgrasvoetbalveld (voetbalschoenen zonder noppen), het buitenbad en de beachvelden. Verder kan de lage klimmuur (bolderwand) buiten worden gebruikt.

Dit alles onder het voorbehoud dat er voldoende ruimte is, de lokatie niet verhuurd is aan derden (dit ter beoordeling van de toezichthouder).

Tijdens het toernooi kun je bij de servicedesk hierover meer informatie krijgen. Ook waar je je polsbandje kunt kopen!

Overnachten in Duitsland!

Heidehotel, Metelen, Duitsland
De tarieven zijn:
Tweepersoonskamer: 125 euro per persoon voor 5 nachten, zonder ontbijt.
Vijfpersoonskamer: 100 euro per persoon voor 5 nachten, zonder ontbijt.
Ontbijt kost 7,50 euro per persoon per dag.
Er is voldoende schaakmateriaal aanwezig. Daarbij ligt het hotel in een schitterende omgeving. Meer informatie over het hotel op de website http://www.heidecafe-metelen.de.
Meldt bij het boeken dat je via het ONJK komt.

Camping mogelijkheid op UT geschrapt!!

Omdat de inschrijvingen voor de camping achterbleef heeft het bestuur moeten besluiten de camping optie te schrappen.

Voor andere mogelijkheden wordt u verwezen naar de Logies informatie op onze website.

Met vriendelijke groet, Bennie Steffens, Penningmeester.

Activiteiten

Tijdens het toernooi zijn er diverse activiteiten georganiseerd naast het schaken. Kijk op de Activiteiten pagina voor meer informatie!!

Begeleid Kamperen Tijdens ONJK

Daarom wil 'Schaakopleidingen' de gezelligheid en het serieuze schaken combineren door rustig te gaan kamperen en daarbij begeleiding te hebben.

Deze hele week zal €300, inclusief begeleiding, gaan kosten.

Wat moet je doen als je mee wilt? Meld je aan bij het toernooi en maak het inschrijfgeld voor het ONJK over aan de organisatie. Stuur een mailtje naar poulien@schaakopleidingen.nl en vermeld daarin wie er mee wil (naam, geboortedatum).

Je krijgt dan snel meer informatie over wie er nog meer mee gaan en alle andere dingen die we moeten regelen voor deze week.

Het gaat ongetwijfeld weer een hele mooie zomer-schaak-week worden !!

-->