D-Groep Dag 6

Ronde 13

De laatste lootjes wegen dit toernooi ongeveer 2,5 gram per stuk. In tegenstelling tot vorig jaar, toen alleen de winnaars in de laatste twee ronden een lootje kregen, krijgt nu iedereen een kans om een prijs te winnen. Het enige wat je daarvoor moet doen is de prijsuitreiking afwachten en een beetje geluk hebben.

Ondanks dat het de laatste ronde is hebben de spelers er nog steeds zin in. Snelle remises zijn nauwelijks te bespeuren in deze groep. En waarom zou je ook, je moet toch wachten op de prijsuitreiking. Dus eerder klaar zijn heeft geen zin. Al scheelt het misschien wel dat je niet nog een zware partij hoeft te spelen.

Kevin Nguyen is kampioen geworden. Omdat zijn tegenstander Geert van Hoorn al snel een stuk weggaf werd het voor Kevin geen zware partij. Door deze overwinning eindigt hij op 11 punten. Daarmee scoort hij evenveel als Nicola Capone twee jaar terug. Vorig jaar deed Robin Lecomte iets beter met 11,5 punt.

Kevin verloor dit toernooi alleen van Jasper Beukema en speelde verder twee keer remise. Vanaf het begin van het toernooi nam hij de leiding en die heeft hij nooit meer afgestaan.

Jasper Beukema verliest in zijn partij tegen Sofie Hüttl een kwaliteit. De stelling is echter zo gesloten dat er voor Sofie niets meer in lijkt te zitten dan remise. Daarmee eindigen ze beiden op de tweede plaats, wat voor Sofie ook betekent dat ze de meisjestitel wint. Daar komt Pieter Verhoef nog bij. Hij weet Nathaniël Faybish in het eindspel te verschalken. De vijfde prijs is voor Geert van Hoorn.

Robin Reichardt en Dimitrios Loutragotis zijn als laatsten bezig dit toernooi maar dat komt waarschijnlijk omdat ze niet weten hoe ze in elkaars taal remise kunnen voorstellen. Robin is het Grieks nog niet machting en Dimitrios spreekt geen Nederlands. De stelling is wel zo dat er voor beiden geen doorkomen meer aan is.

 

FaLang translation system by Faboba